PC doktor a první pomoc

    Pokud máte problém s Vaší výpočetní technikou, vyzkoušejte naši První PC Pomoc. Vždy je třeba nejdříve nalézt příčinu potíží a pak teprve hledat řešení. V mnoha případech dokáží zde uvedené programy  problém nalézt a odstranit okamžitě, u ostatních je třeba návštěvy našeho servisu. 

  • Antivirový software
  • Nedílnou součástí každého počítače by měl být kvalitní antivirový program. V současnosti má uživatel na výběr mezi spoustou aplikací, které jsou buď zdarma, nebo za poplatek.K těm nejvyužívanějším patří Avast! Home (freeware), AVG 7 (freeware), NOD32 Standard Edition (trial verze), AntiVir PersonalEdition Classic (freeware), Norton Antivirus (trial) a další.
  • Antispyware
  • Mimo antivirového programu a nezbytného firewallu se vyplácí používat i další skupinu aplikací, které vás ochrání před nezvanými hosty. Prohlížečem se k vám mohou dostat programy, které mohou sbírat citlivé údaje, např. přístupová hesla. Velice oblíbeným, byť placeným, programem je Spy Sweeper s antivirem. Zničí viry, červy, keyloggery, adware, spyware, trojany, rootkity, dialery a podobné nezvané hosty. Jeho nová verze ještě navíc obsahuje integrovaný antivir.
    Dalším doporučeným je Spyware Terminator. Tento hlídač v reálném čase vás jistě potěší svou funkčnosti a účinností. Při podezřelých operacích vás ihned informuje o situaci a ptá se vás na postup (zda akci zablokovat, či povolit). 
  • Firewall
  • Firewall v počítači je dnes nutností. Používáním firewallu zamezíte, nebo alespoň minimalizujete, možné útoky, které na vás na internetu číhají. Budete mít také jistotu, že vámi používané programy neodešlou nikomu jinému citlivé údaje z vašeho počítače.
    Mezi nejpoužívanější firewally patří Kerio ZoneAlarm od Zone Labs, Tiny Firewall, Comodo aj.