Unikátní tablet od Lenova se ukrývá v těle ultrabooku

Lenovo Yoga

Na největším veletrhu spotřební a výpočetní techniky na světě Consumer Electronics Show (CES) představila řada výrobců nové ultrabooky. Jeden z nejzajímavějších odhalila společnost Lenovo. Novinka nazývaná Yoga totiž v sobě ukrývá také počítačový tablet.

Na první pohled se Lenovo Yoga nijak neliší od obyčejných přenosných počítačů. Má 13,3palcový displej s rozlišením 1600 x 900 obrazových bodů a nechybí ani tradiční klávesnice s rozložením QWERTY pro pohodlné psaní.

V tablet se Yoga promění ve chvíli, kdy displej prohnete až pod klávesnici. Ta pak začne sloužit výhradně jako podstavec tabletu. Zařízení se v takovémto stavu ovládá výhradně prostřednictvím dotykové obrazovky.„Lenovo Yoga, který kombinuje nejlepší vlastnosti ultrabooku s nejlepšími vlastnosti tabletu, ukazuje, že jsme schopni chápat měnící se potřeby našich zákazníků, kteří hledají dokonalou kombinaci konzumace i tvorby obsahu,“ prohlásil na veletrhu CES Peter Hortensius, prezident divize Product Group společnosti Lenovo.

Novinka pracuje s Windows 8. Prodávat se proto začne až poté, co bude oficiálně odhalena finální verze tohoto operačního systému, tedy letos na podzim. Cena přístroje by se měla pohybovat okolo 30 000 korun.

Unikátní tablet od Lenova se ukrývá v těle ultrabooku
Unikátní tablet od Lenova se ukrývá v těle ultrabooku